Biały grzejnik aluminiowy Alice

Co wyróżnia grzejniki aluminiowe Alice

Grzejniki aluminiowe marki Alice cieszą się ogromną popularnością użytkowników. Należą do najchętniej kupowanych produktów tego typu na rynku. Ogrzewanie za pomocą grzejników z aluminium jest ekonomiczne i wydajne. Materiał, z którego są wykonane bardzo dobrze przewodzi ciepło i szybko reaguje na regulację temperatury. Dlatego łatwo jest osiągnąć pożądaną temperaturę w pomieszczeniu.

Jak produkowane są grzejniki Alice

Grzejniki Alice są odlewane ciśnieniowo ze stopu aluminiowo-krzemowego o wysokiej przewodności cieplnej. W taki sposób zostaje zwiększona powierzchnia grzewcza i emisja ogrzanego powietrza, które pozwalają na szybkie uzyskanie odpowiedniej temperatury pomieszczenia. Dodatkowo powierzchnia kaloryfera pokryta jest anaforetycznym podkładem oraz białym lakierem proszkowym epoksydowo – poliestrowym. Lakier nakładany jest metodą elektrostatyczną, a później wypalany w temperaturze 185°C. Stąd też nie odpryskuje, a grzejniki Alice fantastycznie prezentują się w każdym wnętrzu. Mimo niewielkiej wagi, grzejniki z aluminium odznaczają się dużą wytrzymałością i odpornością na korozję.

Na rynku dostępne są grzejniki Alice, które standardowo mają dziesięć członów. Na życzenie klienta można jednak dodawać lub odejmować żeberka według indywidualnych potrzeb. Grzejniki  aluminiowe Alice zazwyczaj mają boczne przyłącze do instalacji. Przeznaczone są do uniwersalnych jedno i dwururowych systemów ogrzewania wodnego w układach zamkniętych i otwartych.